12:01, 01.01.2018
Чете се за: 00:58 мин.
НБА
хюстън рокетс надви лейкърс две продължения

Хюстън Рокетс победи Лос Анджелис Лейкърс като домакин със 148:142 след две продължения в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Двубоят в "Тойота Сентър" започна равностойно, но в края на първата част "ракетите" се откъснаха, след която водеха със седем точки. Лейкърс обърна резултата във втория период, а 3:26 минути след началото на второто полувреме поведоха със 17 точки при 88:71.

Хюстън постепенно стопи аванса на своя съперник и изравни за 119:119 1:16 минута преди финалната сирена. Тройка на Кайл Кузма отново изведе гостите напред, но Джералд Грийн вкара мача в продължение.

Двата отбора не успяха да разрешат спора след петте минути и затова се наложи да се изиграе още едно продължение. 52.1 секунди преди края Лейкърс имаше от аванс от две точки, но 8 безответни на Хюстън, включително шест от фаул на Крис Пол, донесоха успеха на Рокетс.

Най-резултатен за победителите стана Джеймс Хардън с 40 точки, който напусна контузен в края на четвъртата част, а Пол добави 28. За Лейкърс с 29 се отличи Джулиъс Рандъл.

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Бостън 30 победи/10 загуби, Торонто 24/10, Ню Йорк Никс 18/18
Централна дивизия: Кливланд 24/12, Детройт 20/15, Милуоки 19/15
Югоизточна дивизия: Вашингтон 21/16, Маями 19/17, Шарлът 13/23

Западна конференция:
Северозападна дивизия: Минесота 23/14, Оклахома Сити 20/17, Денвър 19/17
Тихоокеанска дивизия: Голдън Стейт 29/8, ЛА Клипърс 16/19, Финикс 14/24
Югозападна дивизия: Хюстън 26/9, Сан Антонио 25/12, Ню Орлиънс 18/18.

Още НБА

Далас Маверикс и Индиана Пейсърс поведоха с 2:1 в плейофните им серии в НБА
09:26, 27.04.2024
Чете се за: 03:42 мин.
Минесота Тимбъруулвс е на една победа от втория кръг в плейофите на Западната конференция в НБА
08:30, 27.04.2024
Чете се за: 04:25 мин.
Орландо нанесе най-тежкото поражение в историята на Кливланд в плейофите
09:32, 26.04.2024
Чете се за: 04:22 мин.
Маями измъкна победата от Бостън, а Оклахома Сити записа втори втори успех над Ню Орлиънс
09:20, 25.04.2024
Чете се за: 03:15 мин.
Руди Гобер: За мен ще бъде невероятна чест да бъда знаменосец на Франция на Игрите в Париж
15:41, 24.04.2024