И без Меси в състава си Аржентина победи Боливия за втори успех в световните квалификации

без меси състава аржентина победи боливия втори успех световните квалификации
09:30, 13.09.2023
Чете се за: 02:12 мин.

Аржентина записа втората си победа от началото на световните квалификации в зона "Южна Америка". "Гаучосите" победиха Боливия с 3:0 при гостуването си от 2-рия кръг. Гостите бяха без голямата си звезда Лионел Меси, който получи почивка заради леко неразположение. Това обаче не им попречи да се разправят със своя съперник, а точни за успеха бяха Енцо Фернандес в 31-вата, Николас Таляфико в 42-рата и Николас Гонзалес в 83-тата минута.

Аржентина стоеше по-добре на терена през първата част и в 31-вата минута стигна до откриване на резултата. Анхел ди Мария центрира остро отдясно и Енцо Фернандес от движение засече топката във вратата за 0:1.

Ситуацията за Боливия стана още по-трудна в 37-ата минута, когато съдията реши да даде директен червен картон на Роберто Фернандес, който настъпи в глезена съперников футболист и можеше да го контузи лошо.

С човек повече Аржентина довърши съперника си с нови два гола. Първо в 42-рата минута Николас Таляфико вкара с глава след нова асистенция на Ди Мария, след центриране от фаул.

Третият гол бе дело на Николас Гонзалес, който се разписа с изстрел от границата на наказателното поле в 83-тата минута.

С този успех Аржентина събра актив от 6 точки и временно оглави класирането, преди изиграването на останалите мачове от кръга. Боливия записа втора загуба и е на дъното с нулев актив.

"Истории от Олимпийските игри" брой 28
13:30, 19.05.2024
Чете се за: 03:22 мин.
Юлияна Янева пред БНТ: Не исках да участвам в категория до 76 кг, най-важната ми битка бе психологическата (ВИДЕО)
13:19, 19.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Министър Георги Глушков, Карлос Насар, Лъчезар Балтанов и Юлияна Янева в "Арена спорт" (ВИДЕО)
13:15, 19.05.2024
Лъчезар Балтанов пред БНТ: Отборът на Ботев Пловдив го чакат много добри дни
12:55, 19.05.2024
Чете се за: 02:25 мин.
Карлос Насар пред БНТ: Олимпийските игри ще завършат много позитивно (ВИДЕО)
12:43, 19.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Георги Глушков пред БНТ: Министерството на спорта трябва да финансира клубовете на 100% (ВИДЕО)