Илия Груев игра 120 минути при победа на Лийдс в Купата на Англия

Българският национал изигра пореден добър мач за втородивизионния английски отбор

08:07, 07.02.2024
Чете се за: 02:32 мин.
илия груев младши нашата задача изиграем важния мач
Снимка: startphoto.bg

Лийдс победи Плимут Аргайл с 4:1 след продължения в преиграването на двубоя от 1/16-финалите на най-стария футболен турнир - Купата на Англия.

Първата среща между двата отбора завърши при резултат 1:1.

Българският национал Илия Груев игра 120 минути за победителите и бе избран за играч на мача.

Именно неговият тим бе по-активен в хода на първото полувреме на стадион "Хоум Парк" в Плимут, но не успя да поведе в резултата, след като изстрели на Матео Джоузеф и Джоел Пиру срещнаха напречната греда.

След почивката гостите заслужено поведоха в резултата. Уилфред Нонто отправи плътен шут от границата на наказателното поле за 1:0.

Домакините обаче изравниха с попадение на Брендън Галоуей от непосредствена близост и се стигна до продължения.

В добавеното време на втората част възпитаниците на Даниел Фарке имаха отлична възможност да върнат аванса си, но Джо Гелхард стреля в дясната греда.

В продълженията Лийдс диктуваше играта. Крисенсио Самървил се разписа, след като завърши пробив по левия фланг с фалцов удар в горния далечен ъгъл.

Жоржиньо Рютер удвои преднината на тима си във второто продължение, а Райън Харди оформи крайния резултат. Нападателят си отбеляза автогол, в опит да изчисти с глава центриране от ъглов удар на Илия Груев.

"Благодарен съм за наградата. Беше наистина труден двубой. Мисля, че показахме класата си и заслужихме да бъдем в следващия кръг. Ние наистина искаме да играем срещу голям клуб от Висшата лига", сподели Груев, след като получи наградата си за играч на мача.

В следващия кръг Лийдс ще се изправи срещу победителя от преиграването между Астън Вила и Челси.

Пламен Абровски: Едно казваме пред обществото, друго казваме в Брюксел