Инфрактна загуба за Рилски спортист за Купата на ФИБА

20:37, 26.01.2021
Чете се за: 01:00 мин.
Европейски баскетбол
инфрактна загуба рилски спортист купата фиба

Лидерът в класирането на Националната баскетболна лига - Рилски спортист (Самоков) допусна драматична загуба от Капфенберг Булс (Австрия) с 67:69 в първи двубой на група "В" от тазгодишното издание на Купата на ФИБА-Европа.

Залата в Самоков е домакин на "балона" на мачовете от тази група.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров може наистина да съжаляват, защото на практика водеха в резултата до последните няколко минути. Гостите стигнаха до успеха с кош на Ерик МакКлелън секунди преди сирената.

Българският тим започна неубедително срещата и загуби първата четвърт с 20:12. Втората част заповна ударно за Самоковци, които направиха серия от 12:0 и стигнаха до обрат 31:29. Все пак с кош със сирената на Неманя Кръстич гостите от Австрия изравниха 31:31 на почивката.

Рилски спортист изигра силна трета част и заслужено поведе с цели 6 точки (55:49) преди финалните 10 минути.

"Сините" от Самоков имаха преднина от 57:49 в началото на последната част, но съперника отговори с 9 безответни точки за 57:58. Играта до края бе равностойна, а играчите на двата отбора вкараха, но и пропуснаха няколко пъти от тройката.

Две минути преди финалната сирена Рилски спортист водеше с 64:60, но баскетболистите от Австрия изравниха. Златин Георгиев вкара тройка за 67:64, но в ответната атака и Капфенберг вкара тройка.

20 секунди преди края Брендън Браун направи крачки, а МакКлелън донесе победата на гостите с кош малко преди сирената.

Трей Портър беше най-резултатен за домакините с 12 точки, 11 добави Тихомир Желев, а 10 вкара Златин Георгиев. МакЛелън се отличи със 17 точки и 6 борби за победителите.

С 13 точки завърши Немамя Кръстич. В четвъртък Рилски спортист ще играе срещу Прометей, а ден по-късно срещу БК Киев.