В Испания почетоха паметта на близо 30 000 починали от COVID-19.На церемонията присъстваха и чужди официални лица.
С черни маски и бели рози, близо 400 души се събраха на площад край кралския дворец в Мадрид.
Сред присъстващите имаше и близки на жертви на заразата.
Крал Фелипе Шести дойде със семейството си и отправи утешителни думи към роднините на жертвите на коронавируса.
Въпреки напрежението между Мадрид и сепаратистки настроената Каталуния, на церемонията присъства и лидерът на регионалното правителство на областта.
Председателят на Eврокомисиято Урсула фон дер Лайен и шефът на СЗО също почетоха церемонията.
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"