Историческа вечер за Кевин Дюрант в мача между Голдън Стейт Уориърс и Лос Анджелис Клипърс

Кевин Дюрант стана вторият най-млад играч в историята на НБА, който достига границата от 20 000 точки, но празникът му бе помрачен, след като Голдън Стейт Уориърс отстъпи със 106:125 като домакин пред Лос Анджелис Клипърс.

16:17, 11.01.2018
Чете се за: 01:49 мин.
НБА
историческа вечер кевин дюрант мача голдън стейт уориърс лос анджелис клипърс

С основна заслуга за победата на гостите бе Лу Уилямс, който реализира 50 точки, включително 27 в рамките на третата четвърт.

Дюрант достигна котата от 20 000 точки 1:41 минути преди края на първото полувреме на мача, а точната му възраст е 29 години и 103 дни. Към момента единствено ЛеБрон Джеймс е отбелязвал по-бързо 20 000 точки. Джеймс направи това на 28 години и 17 дни, а Дюрант стана общо 44-тият играч, достигна 20 000 точки. Бившият играч на Оклахома завърши срещата с общо 40 точки, но единствено Заза Пачулия от съотборниците му достигна до двуцифрен актив точки. Грузинецът вкара 12.

Гардът на гостите Лу Уилямс обаче използва включените за Дюрант прожектори, за да реализира рекордните в кариерата си 50 точки, като така вече има средно по над 31 точки на мач в последните 10 двубоя на Клипърс. Уилямс вкара 8 тройки и бе 16 от 27 при стрелбата си от игра. Новобранецът Тайрон Уолъс вкара още 22 точки за гостите от Лос Анджелис, които бяха без контузената си звезда Блейк Грифин. Срещата за Голдън Стейт пък пропуснаха Стеф Къри и Клей Томпсън, като Къри е получил травма в глезена по време на сутрешната тренировка на тима и все още не е ясно колко време ще отсъства от терените.

Джими Бътлър вкара 26 точки, направи 8 асистенции и взе 7 борби при победата на Минесота със 104:88 над Оклахома Сити като домакин.

Андрю Уигинс добави още 19 точки за "горските вълци", които постигнаха 10-а победа в последните си 13 мача. Карл-Антъни Таунс реализира още 18 точки и взе 12 борби за Минесота, докато за гостите от Оклахома Ръсел Уестбрук реализира 38 точки. Индивидуалните усилия на носителя на приза за "Най-полезен играч" обаче не бяха достатъчни Оклахома да избегне поражението. Кармело Антъни вкара 15 точки за гостите, а с 13 остана Пол Джордж.

Чикаго Булс победи като гост Ню Йорк Никс със 122:119 след две продължения.

Финландският новобранец Лаури Марканен направи поредния си отличен мач за "биковете", реализирайки рекордните в кариерата си 33 точки, като така изравни рекордна на Крис Дюхон от сезон 2004/05 за най-много точки на новобранец в Чикаго Булс.

Дензъл Валънтайн и Робин Лопес добавиха по 20 точки за гостите от Илинойс, а най-резултатен за Ню Йорк бе Майкъл Бийзли с 26 точки. Кристапс Порзингис вкара 24 точки за Никс, а плеймейкърът Джарет Джак постигна втория "трипъл-дабъл" в кариерата си, след като регистрира 16 точки, 10 борби и 10 асистенции.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сеозн:

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 33 победи/10 загуби, Торонто 28/11, Филаделфия 19/19
Централна дивизия: Кливланд 26/14, Милуоки 22/18, Детройт 22/18
Югоизточна дивизия: Маями 24/17, Вашингтон 23/19, Шарлът 15/24

Западна конференция
Северозападна дивизия: Минесота 27/16, Портланд 22/19, Оклахома Сити 22/20
Тихоокеанска дивизия: Голдън Стейт 33/9, ЛА Клипърс 19/21, Финикс 16/26
Югозападна дивизия: Хюстън 29/11, Сан Антонио 28/14, Ню Орлиънс 20/20.

Още НБА

Кливланд Кавалиърс взе решителния седми мач с Орландо и се класира за полуфиналите в Източната конференция на НБА
10:16, 06.05.2024
Чете се за: 02:32 мин.
Минесота Тимбъруулвс победи шампиона Денвър Нъгетс в първия мач от полуфиналните плейофи на Запад в НБА
09:06, 05.05.2024
Чете се за: 02:10 мин.
От третия път, Далас Маверикс се справи с ЛА Клипърс и се класира за втория кръг от плейофите на Западната конференция в НБА
08:40, 04.05.2024
Чете се за: 02:20 мин.
Орландо Меджик се добра до седми и решаващ двубой, въпреки 50-те точки на Донован Мичъл
Чете се за: 01:00 мин.
За втора поредна година Константин Костадинов подаде заявка за участие в Драфта на НБА
20:19, 02.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
ЛеБрон Джеймс ще си вземе кратка почивка преди да насочи усилията си към Париж 2024
16:01, 01.05.2024
Чете се за: 02:37 мин.
Кауай Ленърд ще пропусне мач №5 от серията между ЛА Клипърс и Далас Маверикс
14:59, 01.05.2024
Филаделфия победи Ню Йорк след продължение, Тайрийз Макси реализира 46 точки за ценния успех на своя тим
10:37, 01.05.2024
Чете се за: 02:45 мин.