Италия разплака Сърбия насред Белград и триумфира на ЕвроВолей 2021 за жени

23:25, 04.09.2021
Чете се за: 01:57 мин.
италия разплака сърбия насред белград триумфира евроволей 2021 жени

Женският национален отбор по волейбол на Италия вдигна своята трета европейска титла, след като във финала надигра с 3:1 гейма (24-26, 25-22, 25-19, 25-11) отбора на Сърбия.

Успехът на "Скуадрата" беше още по-сладък, тъй като дойде пред препълнената "Белград Арена" срещу сръбкините, които защитаваха титлите си от първенствата през 2017 и 2019 година.

Така, волейболистките на Давиде Мацанти отново изведоха Италия на европейския връх след двата поредни триумфа през 2007 и 2009 година.

Финалът в Белград започна с леко предимство за западните ни съседки, които в първия гейм на няколко пъти правиха опити да се откъснат в резултата, но в крайна сметка измъкнаха частта след 26-24 точки.

Във втория гейм италианките бяха тези, които водеха в резултата през по-голямата част от времето и след 25-22 точки изравниха резултата в геймовете.

В третата част Сърбия поведе с 11-7 точки, но оттук нататък "Скуадрата" не погледна повече назад и първо обърна развоя на гейма, печелейки го с 25-19, а след това разгроми сръбкините и с 25-11 в четвъртата част, за да се поздрави с успеха.

Над всички във финала беше диагоналът на Италия Паула Егону, която заби 29 точки, а Мириям Сила завърши с 20. За сръбкините със същия актив завърши Тияна Бошкович.

В спора за бронзовия медал Турция надигра с 3:1 гейма състава на Нидерландия.

Франция отново не спечели след 1:1 в Киев