08:36, 09.07.2022
Чете се за: 01:50 мин.
иван иванов класира полуфиналите юношеския уимбълдън години
Снимка: БФ Тенис

Младият български тенисист Иван Иванов се класира за полуфиналите на турнира за юноши до 14 години на Уимбълдън, след като записа трети пореден успех в груповата фаза.

В последната си среща от групите Иванов се наложи с 1:6, 6:1, 10-5 над Али Мисум Мароко и по този начин спечели категорично своята група. По-рано във вчерашния ден българинът победи и аржентинеца Данте Пагани.

В турнира участват 16 юноши. Те бяха разделени в четири групи по четирима, като всеки игра другите трима по веднъж, за да излезе в елиминационната фаза. Победителите във всяка група се класират на полуфинал.

Иван Иванов е номер №1 в ранглистата на Тенис Европа в тази възраст и получи специална покана за участие от организаторите.

Българинът е състезател на ТК "Супер Спорт", гр. Варна, а негов треньор е Кристин Грозданов.

Роденият през 2008 г. тенисист спечели два турнира от Тенис Европа през месец май, а преди седмица бе част от националния ни отбор до 14 години, който се класира трети на Европейското отборно първенство за юноши в тази възраст.