16:38, 24.02.2021
Чете се за: 00:26 мин.
Тенис
изабелла шиникова печели москва

Българката Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в зала в Москва с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставената под номер 2 Шиникова наниза 14 аса и елиминира италианката Джесика Пиери със 7:6(4), 6:7(4), 6:4 в много оспорван мач, продължил почти два часа и половина.

Софиянката пропиля аванс от 4:2 гейма в първия сет, който все пак взе със 7:4 точки в тайбрека. Във втората част ролите се размениха и Пиери дръпна с 4:2 и не успя да запази предимството си, но в тайбрека също спечели със 7:4 точки, за да изравни резултата.

В третия сет Шиникова реализира ранен пробив и поведе с 3:1, като до края на допусна обрат.

С успеха тя заработи 408 долара и 5 точки за световната ранглиста, а за място на четвъртфиналите тя ще срещне Улрике Ейкери от Норвегия.