Джамал Мъри отбеляза 37 точки, а Денвър не даде шансове на Юта

джамал мъри отбеляза точки денвър даде шансове юта
08:40, 10.03.2024

Денвър Нъгетс записа осмата си победа от девет мача след паузата за Мача на звездите и се изравни с Минесота Тимбъруулвс за втория поставен в Западната конференция на НБА. Домакините от Денвър победиха Юта Джаз със 142:121 в събота вечер.

Джамал Мъри постигна рекордните си за сезона 37 точки, Никола Йокич завърши с 26, Майкъл Портър-младши приключи с 19, Крисчън Браун и Кентавиъс Колдуел-Поуп добавиха по 13 точки, а Пейтън Уотсън се разписа с 12 точки за успеха.

Кейонте Джордж поведе Юта с 29 точки, Джордан Кларксън реализира 22, а Джон Колинс записа 19 точки.

Денвър отбеляза първите пет точки в мача и така и не изпусна лидерството, а на полувремето резултатът беше 78:44.

Джазмените изиграха силна трета част в която отбелязаха 44 точки срещу 24 за Денвър, и изостанаха само със 102:88 преди последната четвърт.
Браун и Мъри отбелязаха тройки в началото на четвъртата част, за да повишат преднината на Денвър до 23 точки, а след това и да затворят мача с 142:121.

Война на Балканите: Тема в "Геополитиката със Симеон Иванов"