Джейсън Тейтъм с 44 точки при победата на Бостън срещу Лос Анджелис Лейкърс в НБА

джейсън тейтъм дабъл дабъл точки успеха бостън детройт
10:21, 14.12.2022
Чете се за: 03:55 мин.

Джейсън Тейтъм отбеляза 44 точки, а Джейлън Браун добави 5 от своите 25 в продължението при победата на Бостън срещу Лос Анджелис Лейкърс със 122:118 в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Селтикс поведоха с 20 точки през второто полувреме, преди Лейкърс да направи обрат и да вземе аванс със 106:93 малко повече от четири минути преди края. Тейтъм вкара кош 17.8 секунди преди сирената, за да изравни 110:110 и да прати мача в продължение. В добавеното време играчите на Бостън поведоха с 122:114 и успяха да спечелят мача.

Маркъс Смарт регистрира четири тройки и общо 18 точки за успеха.

За Лейкърс Антъни Дейвис записа 37 точки и 12 борби, но също така пропусна два наказателни удара 28 секунди преди края на редовното време. ЛеБрон Джеймс отбеляза 33 точки.

Двата тима изиграха страхотно второ полувреме, в което Лейкърс преодоляха пасив от 61:81 в средата на третата четвърт със серия от 45:12. След това Бостън стопи преднината на Лос Анджелис от 106:93 във финалните 3:40 минути със серия 17:4.

Ръсел Уестбрук се отличи с 20 точки и 14 асистенции за Лос Анджелис, но също така пропусна три открити стрелби в продължението, в което Селтикс вкараха 12 поредни точки.

Янис Адетокунбо се отчете с 30 точки, а Боби Портис завърши с 25 точки и 11 борби, за да изведе Милуоки до успех със 128:111 срещу Голдън Стейт в мач между последните два шампиона в НБА.

Стеф Къри отбеляза 20 точки, въпреки че пропусна седем от 10-е опита за три точки. Джордан Пуул добави 18 точки, а Клей Томпсън 14 за тима на Голдън Стейт, който допусна трето поредно поражение и има баланс от 2:12 като гост от началото на сезона.

Джоел Ембиид отбеляза 31 точки, а Джеймс Хардън записа 21 точки и 15 асистенции за успеха на Филаделфия срещу Сакраменто със 123:103. Тобиас Харис също вкара 21 точки за Сиксърс, които спечелиха три поредни победи. Домантас Сабонис беше най-резултатен за "кралете" с 22 точки.

Хюстън спечели срещу Финикс със 111:97 след 26 точки на Джейлън Грийн и 18 на Кевин Портър младши.

Малик Бийзли реализира пет тройки и отбеляза 21 точки за успеха на Юта срещу Ню Орлиънс със 121:100. Зион Уилямсън вкара 26 точки за 26 минути, а Йонас Валанчунас 15, но Пеликанс прекъснаха серията си от седем поредни победи.

След като пропусна три мача поради заболяване, Лаури Марканен от Юта вкара 19 точки, а Никейл Алекзандър-Уокър също отбеляза 19 и направи 6 асистенции.