Джейсън Тейтъм с "дабъл-дабъл" и 43 точки при успеха на Бостън над Детройт

10:00, 13.11.2022
Чете се за: 02:10 мин.
джейсън тейтъм дабъл дабъл точки успеха бостън детройт

Отборът на Бостън Селтикс надигра със 117:108 като гост тима на Детройт Пистънс в среща от редовния сезон на НБА, а с основна заслуга за успеха беше Джейсън Тейтъм.

Крилото на Селтикс се отчете с "дабъл-дабъл" - 43 точки и 10 борби, за да помогне на своя тим да стигне до шеста поредна победа.

Двубоят в Детрой се развиваше равностойно до заключителните минути на третата четвърт, когато гостите от Бостън започнаха да трупат аванс, който в един момент достигна повече от 10 точки в последната част.

Освен Тейтъм "дабъл-дабъл" за победителите записаха още Грант Уилямс (19 точки и 10 борби) и Маркъс Смарт (18 точки и 10 асистенции).

За домакините от Детройт Боян Богданович вкара 28 точки, а Джейдън Айви добави 26, но въпреки това Пистънс не успяха да избегнат 11-то си поражение от старта на кампанията.

В класирането Бостън Селтикс заема второто място в Източната конференция с баланс 10-3, докато Детройт Пистънс са на последната 15-та позиция с баланс 3-11.