Джокович продължи победния си ход в Ролан Гарос

Новак Джокович
19:55, 25.05.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Новак Джокович постигна убедителна победа във втория си мач на тенис турнира от Големия шлем Ролан Гарос. Сърбинът се наложи над Алекс Молчан с 6:2, 6:3, 7:6(4).

Лидерът в световната ранглиста проби опонента си за 3:1 и отново за 6:2. Във втората част Ноле отново изчака своя момент и реализира пробив, за да поведе с 4:2, преди да удвои аванса си в сетовете.

Словакът започна да играе по-добре в хода на двубоя, но изглежда вече бе твърде късно. 24-годишният тенисист дори спечели сервис гейм на съперника си, но Джокович веднага върна жеста. Равенството се запази до самия край и се стигна до тайбрек, където 35-годишният състезател се поздрави с победата с втория си мачбол след 2 часа и 18 минути игра.

В следващия кръг от турнира Новак Джокович ще премери сили с Алиаж Бедене, който победи Пабло Куевас с 4:6, 6:4, 7:6(5), 6:4.

В друг мач игран по-рано днес Александър Зверев постигна страхотен обрат за място в 1/16-финалите на надпреварата.

Стрелецът, убил 19 деца в Тексас, купил оръжието за рождения си ден
РЗИ: Водата на зографницата до Царевец, раздавана с лечебна цел, е опасна за здравето