Кайри Ървинг най-резултатен в дебюта си за Далас при успеха над ЛА Клипърс

11:17, 09.02.2023
Чете се за: 01:40 мин.
кайри ървинг резултатен дебюра далас успеха клипърс

Новото попълнение на Далас Маверикс Кайри Ървинг направи мечтан дебют за "маврите", ставайки най-резултатен при успеха на тима със 110:104 като гост срещу ЛА Клипърс в мач от редовния сезон в НБА.

В отсъствието на другата голяма звезда на Маверикс Лука Дончич заради контузия Ървинг вкара 24 точки и прибави 4 борби и 5 асистенции за общо 37 минути на паркета, за да помогне на новия си тим да стигне до победата.

Гостите от Далас започнаха по-силно двубоя и в края на първата четвърт имаха преднина от 16 точки при 41:25 в тяхна полза. Постепенно обаче Клипърс намалиха пасива си и преди решителните 12 минути резултатът беше 81:78 в полза на Маверикс.

В последната част "маврите" все пак наложиха волята си и заслужено стигнаха до успеха.

Освен Ървинг на ниво за победителите бяха Тим Хардауей-младши и Реджи Бълок, които вкараха съответно по 19 и 18 точки.

В същото време за домакините от ЛА Клипърс Норман Пауъл завърши срещата с 24 точки, а Терънс Ман приключи с 21.