Суперталантът на българските щанги добави поредно отличие в своята бляскава витрина.
Карлос Насар продължава да трупа успех след успех в своята забележителна визитка. Суперталантът на българските щанги бе избран за Мъж на годината на 2024 година. Награждаването е организирано от „Дарик“ радио и се проведе в централен военен клуб в София, а победителят бе избран от слушателите на „Дарик“ чрез допитване, което продължи до 11 май.
Тежкоатлетът бе награден лично от Христо Христов, който му връчи българска, кавалерийска сабя, символ на чест и достойнство, която притежава всеки Мъж на годината.
„Той е обединител, той дава сила на младите“, обяви Христов по адрес на щангиста. Последният бе поздравен специално и от футболната легенда Христо Стоичков.
Изминалата година се оказа бляскава в кариерата на Насар. Той триумфира с титлата на Олимпийските игри в Париж в категория до 89 килограма, а на световното първенство в Манама също отвя конкуренцията за ново злато. Българинът не даде шанс на своите конкуренти и на европейското първенство в София, където също се окичи със златото. Във визитката му в рамките на 2024 г. личи още наградата за Спортист №1 на годината. Освен това бе избран и за Най-добър щангист на Европа и света.