Карлос Сайнц е лидер след половината шести етап от Рали Дакар

В петък трикратният шампион има да измине още 112 километра

Карлос Сайнц
20:24, 11.01.2024

Карлос Сайнц води след половината от шестия етап на Рали Дакар при автомобилистите. Испанският пилот на Ауди е лидер след изминаването на първата част от 48-часовото специално трасе, като това може да се окаже един от решителните моменти при определяне на крайния победител в състезанието.

В петък трикратният шампион Сайнц има да измине още 112 километра преди да пресече финалната линия, докато досегашният лидер в генералното класиране Язид Ал-Раджи (Саудитска Арабия) имаше проблеми със своя автомобил и претърпя инцидент, отпадайки от надпреварата след 51-ия километър от днешния полуетап.

Матиас Екстрьом от Швеция с Ауди завърши на втора позиция, докато трети се нареди французинът Себастиен Льоб, изпреварил петкратния първенец в надпреварата Насер Ал-Атия (Катар).

При мотоциклетистите Пабло Кинтания (Чили), който спечели петия етап от Рали Дакар в сряда, загуби близо час и 40 минути, след като остана без гориво преди първата точка за презареждане.

Американецът Рики Брабек завърши първи след половина етап, изпреварвайки водача в генералното класиране Рос Бранч от Ботсвана.