Кевин Пънтър донесе успеха на Партизан над Реал М в първия мач от четвъртфиналните плейофи в Евролигата

кевин пънтър донесе успеха партизан реал първия мач четвъртфиналните плейофи евролигата
10:33, 26.04.2023
Чете се за: 01:32 мин.

Партизан Белград победи Реал Мадрид с 89:87 като гост в първия мач от четвъртфиналните плейофи в баскетболната Евролига за мъже.

Кевин Пънтър донесе успеха на сръбския гранд с тройка 0,4 секунди преди края. Американският гард бе най-резултатен с 26 точки. За Реал Габриел Дек завърши с 24 точки.

"Късметът беше на наша страна. Кевин реши мача с този изстрел в края. Но това е едва първият мач", коментира треньорът на Партизан Желко Обрадович.

Вторият мач от серията е отново в Мадрид в четвъртък.

В друга среща от четвъртфиналите Макаби Тел Авив надигра Монако като гост със 79:67 и поведе с 1:0 в серията. Уейд Болдуин бе най-резултатен в мача с 20 точки за състава от Израел.

Тази вечер Олимпиакос с Александър Везенков ще изиграе първия си четвъртфинален плейоф в Евролигата срещу турския Фенербахче, а Барселона приема Жалгирис.

В сериите се играе до три победи от пет срещи.

Николай Денков, ПП-ДБ: Ще направим управленска програма и ще я обсъдим първо с ГЕРБ
Гълъб Донев: Проектът за бюджета е разработен според действащото законодателство