Лошото време затвори и автомагистрала "Хемус"
Лошото време затвори и автомагистрала "Хемус". Причината - нуждата от почистване на пътното платно от падналия сняг.
Докато дъждът в Източна България създава сериозни проблеми, на автомагистрала "Хемус" снегът се оказа проблем по високите части. В района на тунелите се е образувала снежна покривка и съответно от пътната агенция предпочетоха автомагистралата да бъде изцяло затворена, за да се почисти снега, което пък от двете страни образува и километрични колони.
Близо 15 км е колоната от южната част на Стара планина, толкова е и от северната част. Автомобилите изчакват на място, докато магистралата бъде почистена. Много шофьори, обаче предпочетоха да направят обратен завой в аварийната лента и да карат в насрещното до най-близкия пътен възел, от където пък да минат по стария път през Витиня, което разбира се е нарушение на Закона за движение по пътищата.
Очаква се след около половин час магистралата да бъде отворена.
Вижте повече в прякото включване на Виктор Борисов.
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни
След задимяване заради пожар: Движението по АМ "Тракия" край Ямбол вече е възстановено
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"