Кош на Адетокунбо две секунди преди края осигури успеха на Милуоки срещу Шарлът

11:08, 02.12.2021
кош адетокунбо две секунди края осигури успеха милуоки шарлът

Гръцкият баскетболист Янис Адетокунбо вкара решителен кош, две секунди преди сирената, за да донесе победата на своя Милуоки Бъкс срещу Шарлът Хорнетс със 127:125 в мач от изминалата нощ в НБА.

По този начин "елените" записаха своя 14-ти успех от началото на сезона и запазиха 3-то място в Източната конференция, докато "стършелите" са 9-ти с баланс 13-11.

Срещата в Милуоки започна трудно за домакините, които в края на първата четвърт изоставаха с цели 16 точки при 25:41.

Бъкс обаче постепенно започнаха да намират своя ритъм и преди решителните 12 минути вече водеха в резултата с 97:95.

В решителната част водачеството се смени на няколко пъти, но в крайна сметка кош на Адетокунбо две секунди преди края направи резултата 127:125 в полза на Бъкс. В последната секунда Майлс Бриджис можеше да измъкне двубоя в полза на Шарлът, но стрелбата му зад центъра не пожела да влезе в коша и така победата остана за "елените".

Освен победния кош, Адетокунбо стана и най-резултатен в срещата, записвайки "дабъл-дабъл" с 40 точки и 12 борби.

За Шарлът ЛаМело Бол стана най-полезен със своите 36 точки, които в крайна сметка се оказаха недостатъчни.

КПКОНПИ проверява столичния район "Красно село"