Край на ковид мерките във Великобритания. От днес отпада задължителното носене на маски на обществени места и изискването за ваксинационен сертификат.
Министърът на здравеопазването Саджид Джавид заяви, че отмяната на ограниченията се дължи на успешната ваксинация.
Според говорителя на премиера носенето на маски вече ще бъде персонална преценка. Все пак някои магазини заявиха, че ще настояват за спазването на мярката.
Железопътните оператори също обявиха, че ще очакват пътниците да са с покрити уста и нос, но и че ще окуражават клиентите си да носят маска без да ги принуждават.
Маските остават задължителни за транспорта в Лондон.
Контролът на храните в ЕС: Как се проверяват стоките, влизащи от трети страни?
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите