ЛА Лейкърс прекъсна серията си от три поредни загуби в НБА след успех над Портланд

11:34, 03.02.2022
Чете се за: 02:22 мин.
лейкърс прекъсна серията три поредни загуби нба успех портланд

Съставът на ЛА Лейкърс спря серията си от три поредни поражения в НБА, след като надигра с 99:94 у дома отбора на Портланд Трейлблейзърс в среща от редовния сезон.

"Езерняците" започнаха по-силно двубоя и след първата четвърт имаха аванс от 12 точки, но в следващите две части гостите от Портланд бяха по-добрия отбор на паркета и съумяха не само да стопят пасива си, а и да поведат в резултата преди началото на последната част.

В този момент обаче на сцената излезе Антъни Дейвис, който в решителните 12 минути реализира 19 пункта, за да помогне на домакините да осъществят обрат и в крайна сметка да се поздравят с крайния успех.

Именно Дейвис стана най-полезен за победителите, оформяйки "дабъл-дабъл" с 30 точки и 15 борби. Кармело Антъни също допринесе за победата със силно включване от пейката и реализира 24 пункта за 32 минути на игрището.

За Портланд Трейлблейзърс Норман Пауъл беше най-добър със своите 30 точки, а Юсуф Нуркич завърши с "дабъл-дабъл" (16 точки и 13 борби).

Въпреки успеха си, ЛА Лейкърс запазва 9-та позиция в Западната конференция с отрицателен баланс 25-27, докато Портланд Трейлблейзърс са само едно място по-назад с баланс 21-31.