Лъчезар Ангелов спечели етапното състезание от първия ден от обиколката на Сапарева баня

Лъчезар Ангелов Хемус Троян
Снимка: Хемус Троян 1896
21:16, 20.05.2023
Чете се за: 01:10 мин.

Над 160 състезатели от България, Сърбия, Гърция и Молдова се включиха в първия етап на колоездачното състезание за Купа Долчини.

Лъчезар Ангелов от клуб Хемус 1896 Троян спечели етапното състезание от първия ден на етапното състезание. Втори в колоездачната обиколка на Сапарева баня остана неговият съотборник Йордан Петров. Трето време в етапа с дължина 94 км даде Николай Генов от клуб "Цар Симеон" (Пловдив).

Ангелов бе най-бърз и в индивидуалното по часовник, като измина 5 км за 6:18 мин. Втори остана Георги Лумпаров от Хемус, а трети е Мартин Попов от клуб "Долчини Про Тийм".

Автор: Слави Илиев

България е отборен европейски шампион по художествена гимнастика, злато за ансамбъла