лъвиците отпаднаха евро 2019
21:02, 04.09.2019
Чете се за: 00:36 мин.
Национални отбори

България отпадна от европейското първенство по волейбол при жените. На четвъртфиналите в Анкара българският отбор загуби с 0:3 (19:25, 18:25, 26:28) срещу европейския и световен шампион Сърбия.

В самото начало на срещата Анкара българският тим, воден от селекционера Иван Петков, имаше аванс в резултата, но не успя да го задържи и след смяна на водачеството Сърбия излезе напред след 25:19.

Във втората част европейските и световни шампионки контролираха изцяло събитията на терена и лесно спечелиха с 25:18.

България оказа най-сериозна съпротива на по-класния си съперник само в третия гейм на двубоя. Стигна се до 23:23, а след това "лъвиците" демонстрираха здрави нерви, но все пак загубиха драматично след 26:28.

Българският тим се класира в челната осмица на шампионата за първи път след 2009 година.
Най-резултатна за България стана Елица Василева с 18 точки, а 10 точки добави Гергана Димитрова. Тияна Бошкович беше най-резултатна за Сърбия със своите 22 точки
В предварителната група на шампионата българките загубиха с 1:3 срещу Сърбия.

Сръбският ми ще играе на полуфиналите срещу победителя от сблъсъка между Русия и Италия.

Още Национални отбори

Любомир Ганев: Голямата цел е класиране за Олимпийските игри през 2028 г.
13:36, 02.05.2024
Чете се за: 02:40 мин.
Николай Иванов: Подкрепата от Българската федерация по волейбол е пълна
13:21, 02.05.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Джанлоренцо Бленджини: Искам 100% отдаденост, всеки да носи с чест знамето на България
12:54, 02.05.2024
Чете се за: 03:27 мин.
Алекс Николов ще пропусне всички двубои от Волейболната лига на нациите
23:34, 01.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.
България ще играе срещу Хърватия и Турция в последните си мачове от Евро 2024 по волейбол за жени до 20 г.
14:53, 25.04.2024
Чете се за: 01:55 мин.
България открива европейското първенство по волейбол за мъже под 20 години
13:03, 25.04.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Волейболният ни тим за жени до 18 години ще стартира срещу Германия на еврошампионата в Ираклион през юли
13:01, 25.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Андреа Джани избра състава на Франция за Лигата на нациите, първи съперник на олимпийския шампион е България
09:47, 25.04.2024
Бленджини обяви състава на България за Лигата на нациите
12:35, 24.04.2024
Волейболните национали до 18 г. научиха програмата си за Евро 2024
15:36, 23.04.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Любомир Ганев пред БНТ: Предстои горещо лято за българския волейбол (ВИДЕО)
12:34, 21.04.2024
Чете се за: 04:57 мин.
Антонина Зетова: Целта ни е да сме в шестицата, за да играем и на световното първенство догодина
18:30, 19.04.2024