След дългия преход от Украйна до Португалия, в който националките на България по волейбол, стояха пет часа на летището в Женева след изпуснат полет, днес волейболистките на България се чувстват отлично в португалския град Матузинюш, където утре гостуват на домакините в последен мач от група "А на Златната европейска лига.
Студен фронт и едва 15 градуса посрещнаха родните волейболистки, но въпреки това настроението е отлично, а "лъвиците" направиха първа тренировка в официалната зала. Спортното съоръжение в Матузинюш е с вместимост 5000 места, като се очаква сериозен интерес от местните фенове.
Двубоят между Португалия и България е на 6 юни (сряда) от 18:00 часа. Срещата е решителна за българките, като чиста победа с 3:0 или 3:1 гейма ще класира състава за финалната четворка на Златната лига в Будапеща (14-15 юни).
Фото: БТА
Ден на храбростта и празник на Българската армия - водосвет на бойните знамена(ГАЛЕРИЯ)
Президентът Илияна Йотова пред БНТ: Българската армия е армия на чест, дълг и бъдеще
Конфликът в Близкия изток: "Епична ярост" приключи, "Проект Свобода" е на пауза