Лазаров загуби тричасова битка в Анталия, Донски отпадна в Глазгоу

18:17, 15.02.2022
Чете се за: 01:27 мин.
лазаров загуби тричасова битка анталия донски отпадна глазгоу

Българският тенисист Александър Лазаров отпадна на старта на турнира на червени кортове в Анталия (Турция) с награден фонд 25 хиляди долара.

Лазаров отстъпи с 5:7, 6:3, 5:7 на четвъртия поставен в основната схема Хавиер Баранко от Испания в среща, която продължи 2 часа и 51 минути.

Алекс определено може да съжалява за поражението, тъй като в решителната трета част навакса пасив от 2:5 гейма, но в решителния момент той допусна още един пробив, който се оказа фатален и подари победата на испанеца.

В същото време друг български тенисист Александър Донски също отпадна още в първия си двубой на надпреварата с награден фонд 25 хиляди долара в Глазгоу.

Донски загуби с 3:6, 1:6 от британеца Хари Уенделкен, след като допусна да бъде пробит общо четири пъти в мача, продължил час и 10 минути.

Роденият във Филаделфия тенисист все пак ще остане във Великобритания, тъй като тепърва му предстои участие в турнира по двойки, където ще си партнира с хърватина Звонимир Бабич.