ЛеБрон отпразнува рождения си ден с 47 точки за победа на Лейкърс в НБА

ЛеБрон Джеймс отбеляза 38-ия си рожден ден, реализирайки рекордните си за сезона 47 точки, 10 борби и 9 асистенции при победата на Лос Анджелис Лейкърс като гост на Атланта със 130:121 в среща от НБА.
11:27, 31.12.2022
Чете се за: 04:22 мин.

Вкараните 18 стрелби от игра също са най-доброто постижение на Джеймс от началото на сезона, а той бе точен и при четири от шестте си опита от далечна дистанция. Томас Брайънт добави 19 точки и 17 борби за успеха, а Ръсел Уестбрук се отчете с 14 точки и 11 асистенции, докато Денис Шрьодер завърши с 12 точки и 9 асистенции.

Трей Йънг, който пропусна една среща заради травма на левия прасец, се завърна в игра за Атланта и отбеляза 29 точки и 8 асистенции, но Хоукс допуснаха трета поредна загуба.

Вашингтон надигра Орландо със 119:100 като гост след 30 точки и 13 борби за Кристапс Порзингис. Монте Морис завърши с 12 точки и 10 асистенции за четвъртия пореден успех на Вашингтон и пети от шест мача. Кайл Кузма вкара 23 точки, а Руи Хачимура се включи с 16 точки и 7 борби за гостите. Франц Вагнер реализира 28 точки и 8 асистенции за домакините от Орландо, а Паоло Банкеро добави 21 точки при третото поредно поражение на Меджик.

Сакраменто записа домакинска победа над Юта със 126:125 в друга среща от вечерта в НБА. Кевин Хюртер отбеляза 15 от 30-те си точки в четвъртата част, включително ключова тройка при оставащи 9,2 секунди в мача, за да изведе Кингс до успеха. Домантас Сабонис добави 28 точки, 11 борби и 8 асистенции за домакините, а Лаури Марканен завърши с 36 за Юта. Баскетболистите на Джаз допуснаха трета загуба от трите си последни двубоя.

Милуоки се справи като домакин на Минесота със 123:114 след 43 точки и 20 борби на Янис Адетокунбо, спирайки серията си от четири поражения. Боби Портис – младши добави 22 точки и 14 борби, а Джо Ингълс записа 14 точки и 10 асистенции за Бъкс. Минесота загуби пети пореден мач, въпреки усилията на Антъни Едуардс, който се отчете с 30 точки, 10 борби и 4 отнети топки.

Чикаго надигра Детройт със 132:118 като домакин, а Зак Лавин реализира 18 от своите 43 точки в първата четвърт, за да поведе Булс към успеха. Детройт загуби 14-и от последните си 18 срещи. ДеМар ДеРоузън отбеляза 22 точки, а Никола Вучевич добави 19 точки и 9 борби за Булс, които спечелиха пети от последните си шест мача.

В останалите срещи от вечерта Голдън Стейт взе домакински успех над Портланд със 118:112 след 41 точки и 6 асистенции на Джордан Пул, Торонто надви у дома Финикс със 113:104 след 35 точки на Гари Трент - младши, Ню Орлиънс също се поздрави с победа като домакин срещу Филаделфия със 127:116 след 42 точки и рекордните 11 тройки, а Денвър надделя у дома над Маями със 124:119 след 19 точки, 12 борби и 12 асистенции за Никола Йокич, който постигна осмия си „трипъл-дабъл“ за сезона.