Лейкърс и Маями са само на един успех от финалите в конференциите на НБА

лейкърс маями един успех финалите конференциите нба
09:34, 09.05.2023
Чете се за: 01:57 мин.

ЛеБрон Джеймс отбеляза 27 точки, а Антъни Дейвис записа 23 точки и 15 борби за победата на Лос Анжелис Лейкърс над Голдън Стейт Уориърс с 104:101. Така Лейкърс поведоха с 3:1 и са само на един успех от финалите в Западната конференция в НБА.

Лейкърс изоставаше с цели 12 точки през третата четвърт, след което успя да направи обрат.

Къри записа 31 точки, 10 борби и 14 асистенции в 13-ия си трипъл-дабъл в кариерата си за своя тим, който ще трябва да преодолее пасива в серията, за да продължи защитата на титлата си в НБА. Андрю Уигинс реализира 17 точки, а изненадващият титуляр Гари Пейтън II добави 15 за Уориърс.

Играе се до четири успеха, а мач номер 5 е в Сан Франциско в сряда.

Джими Бътлър се отличи с "дабъл-дабъл" - 27 точки и 10 асистенции, а Маями победи Ню Йорк със 109:101 и поведе с 3:1 на полуфиналите на Изток. Така "горещите" може да спечелят серията след успех в сряда в Ню Йорк. Бам Адебайо добави 23 точки и 13 борби за успеха.

Джейлън Брънсън поведе Никс с 32 точки и 11 асистенции, а гардът Ар Джей Барет вкара 24 точки. Джулиъс Рандъл, който напусна играта заради натрупани нарушения 3:08 минути преди края на мача, завърши с 20 точки и 9 борби.

Въпреки забраната: Шествие "Безсмъртният полк" се проведе в центъра на София