от Станислава Кръстева
21:44, 05.05.2021
Чете се за: 00:35 мин.
локомотив плодивдив справи безличен левски

Отборът на Левски победи като гост Царско село с 2:0 в мач от втората група на плейофите на efbet Лига.

Попаденията за „сините“ реализираха Мартин Петков (9-ата минута) и завърналият се след контузия Борислав Цонев (89-ата минута).

Левски прекъсна негативната си серия от четири поредни двубоя от първенството без реализиран гол. Играчите, водени от пейката от Живко Миланов, успяха да излязат напред в резултата още в началото на срещата. В 9-ата минута Здравко Димитров намери чудесно Мартин Петков, който с точен удар изведе своите напред за 1:0.

Второто попадение за гостите дойде едва в заключителната част на срещата. Борислав Цонев се завърна за Левски след 214 дни отсъствие поради тежка контузия, при това го направи по най-добрия възможен начин. В 89-ата минута той се разписа, след като успя да преодолее вратаря Джони Пласид, овладя топката и отблизо стреля за крайното 2:0.

С победата „сините“ вече имат 31 точки в актива си, но запазват 9-ото си място. Царско село е с 34 пункта на 8-а позиция.

Защо регионалните избори в Мадрид имат и национално значение?
Българско семейство прави къщички на колела - колко струват уикенд домовете?