Ливърпул е сигурен лидер в групата след успех над Атлетико

Ливърпул Мохамед Салах Караско
23:54, 03.11.2021
Чете се за: 03:15 мин.

Ливъпрул победи Атлетико Мадрид с 2:0 в мач от 4-ия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Мърсисайдците си гарантираха място в елиминационната фаза на турнира след попадения на Диого Жота и Садио Мане. Фелипе получи директен червен картон и бе изгонен през първата част.

Юрген Клоп записа неговата победа № 200 начело на Ливърпул във всички турнири от 334 мача. Той е 5-ият наставник достигнал този брой победи след Бил Шенкли, Том Уотсън, Боб Пейсли и Кени Далглиш. Отборът е непобеден в 25 срещи във всички турнири - 18 победи и 7 равенства. Това е най-дългата серия без поражение за клуба, откакто се присъединява към Футболната лига през 1893 г. Тогава постига същия брой мачове без поражение.

През първата част футболистите на Юрген Клоп наложиха домакински натиск и откриха резултата в 13-ата минута. Диого Жота засече центриране на Трент Алекзандър-Арнолд за 1:0.

Атаките на домакините продължиха и Садио Мане направи резултата 2:0 на стадион “Анфилд”. Десният бек на “червените” се отчете с нова асистенция, а сенегалецът стреля от движение, за да удвои преднината на тима си. Атлетико Мадрид допуска 2 гола през първото полувреме в 2 поредни срещи в турнира за първи път в историята си. В първия мач между двата отбора испанският тим допусна поражение с 2:3 на стадион "Уанда Метрополитано".

В 36-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Фелипе получи директен червен картон след нарушение срещу Садио Мане. За първи път "дюшекчиите" получават 2 червени картона срещу един и същи опонент в един и същи сезон от надпреварата. Преди 2 седмици Антоан Гризман също получи директен червен картон при загубата с 2:3 в Мадрид.

След почивката и двата отбора показаха своя нюх към гола. В 48-ата минута Диого Жота изпрати топката в противниковата врата, но попадението му бе отменено заради засада в хода на атаката.

Само 9 минути по-късно бившият играч на Ливърпул Луис Суарес също се разписа, но голът отново не бе признат поради същата причина.

Другият мач от групата между Милан и Порто завърши при резултат 1:1.

Ливърпул е лидер в класирането с актив от 12 пункта. Атлетико Мадрид е 3-и с 4 точки.

Манчестър Сити надигра Брюж и на “Етихад”