Ливърпул е вече на точка от лидера Манчестър Сити след чист успех над Арсенал

08:20, 17.03.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Отборът на Ливърпул постигна ценна победа с 2:0 при визитата си на Арсенал в двубой от 27-ия кръг на английската Висша лига. Успехът в Лондон позволи на "мърсисайдци" да се доближат само на точка от шампиона и временен лидер Манчестър Сити.

Гостите откриха резултата на "Емирейтс Стейдиъм" в 54-ата минута, когато Тиаго изведе Диого Жота отляво в наказателното поле на "артилеристите", а нападателят на Ливърпул стреля по диагонал и се разписа в близкия долен десен ъгъл на вратаря Рамсдейл.

Съставът на Юрген Клоп реши спора в срещата в 62-ата минута. Андрю Робъртсън нахлу отляво в пеналтерията на домакините и центрира по земя към Роберто Фирмино, който елегантно отклони топката покрай Рамсдейл.

В класирането Ливърпул е втори с 69 точки, на една точка от лидера Манчестър Сити. Арсенал пък е четвърти с 51 пункта в актива си, но и с два мача по-малко от петия Манчестър Юнайтед, който е с 50 точки.

Средствата за хотелиерите, настанили украински граждани, ще се изплащат месец за месец
Гражданска организация "Мисия Криле": Държавна агенция за бежанците показва абсолютна институционална немощ