Брайтън и Панатинайкос също постигнаха победи
Отборът на Ливърпул постигна трета поредна победа в груповата фаза на турнира Лига Европа след домакински успех над Тулуза с 5:1 в среща от група „Е“. Английският тим е начело във временното класиране с 9 точки, пред белгийския Унион Сен Жилоаз и френския Тулуза, които имат по 4 точки, а австрийският ЛАСК е последен без точка до момента.
Диого Жота даде преднина на мърсисайдци още в девета минута на двубоя. Гостите изравниха в 16-ата чрез Тайс Далинга, но до края футболистите на Ливърпул не изпуснаха инициативата. Те отново поведоха в 30-ата минута след попадение на Уатаро Ендо, а само 4 по-късно Дарвин Нунес покачи на 3:1. В 65-ата минута Райън Гравенберх отбеляза четвъртия гол за домакините, а Мохамед Салах оформи крайното 5:1 в третата минута на добавеното време.
В другата среща от групата Унион Сен Жилоаз победи у дома ЛАСК след обрат с 2:1. Гостите от Австрия поведоха в 24 минута чрез Моузес Усор, но белгийците вкараха два гола в последните десетина минута на мача. В 84-ата Камерън Пуертас изравни от дузпа за 1:1, а в четвъртата минута на добавеното време Кристиан Бърджис донесе трите точки за домакините.
Италианският Рома надделя над чешкия Славия Прага с 2:0 като домакин в мач от група „G“ и остава начело с 9 точки, докато Славия допусна първа загуба. Римският гранд взе ранен аванс след като Едоардо Бове се разписа още в първата минута, а в 17-ата Ромелу Лукаку бе точен за 2:0 в полза на Рома.
В другия мач от групата Шериф и Сервет завършиха при равенство 1:1.
Байер Леверкузен се наложи над азербайджанския Карабах с 5:1 в мач от група „Н“. Германците продължават без поражение с 9 точки в актива, а Карабах е втори с 6 точки към момента.
Флориан Вирц реализира за домакините още в четвъртата минута, гостите изравниха в 16-ата минута от дузпа, дело на Торал Байрамов. Алекс Грималдо пак донесе аванс на Байер Леверкузен в 29-ата минута, а в 54-ата минута направи резултата 4:1. Преди това в 35-ата Виктор Бонифас отбеляза третия гол за германския тим, а крайното 5:1 оформи Едмон Тапсоба в 57-ата минута.
В група „F“ Панатинайкос загуби у дома от френския Рен с 1:2. Тимът на Рен е лидер с 6 точки, докато Панатинайкос е втори с 4, пред Виляреал и Макаби Хайфа. Гостите от Рен поведоха с попадения в седмата и 49-ата минута, благодарение на Амин Гуири и Арно Калимуендо, а за домакините се разписа Фотис Йоанидис в 61-ата минута от дузпа.
Английският Брайтън се справи със съпротивата на Аякс и го победи с 2:0, постигайки първи успех в група „В“ след попадения на Жоао Педров 42-ата и на Ансу Фати в 53-ата минута.
Всички резултати от срещите от 3-ия кръг на Лига Европа:
Група 1:
Олимпиакос (Гърция) - Уест Хем (Англия) 2:1
Бачка Топола (Сърбия) - Фрайбург (Германия) 1:3
Класиране: Уест Хем 6 точки, Фрайбург 6, Олимпиакос 4, Бачка Топола 1
Група 2:
Олимпик Марсилия (Франция) – АЕК Атина (Гърция) 3:1
Брайтън (Англия) - Аякс (Нидерландия) 2:0
Класиране: Олимпик 5, АЕК 4, Брайтън 4, Аякс 2
Група 3:
Спарта Прага (Чехия) - Глазгоу Рейнджърс (Шотландия) 0:0
Арис Лимасол (Кипър) - Бетис (Испания) 0:1
Класиране: Бетис 6, Спарта 4, Рейнджърс 4, Арис 3
Група 4:
Щурм Грац (Австрия) - Аталанта (Италия) 2:2
Ракув Ченстохова (Полша) - Спортинг Лисабон (Португалия) 1:1
Класиране: Аталанта 7, Спортинг и Щурм по 4, Ракув Ченстохова 1
Група 5:
Унион Сен Жилоаз (Белгия) - ЛАСК (Австрия) 2:1
Ливърпул (Англия) - Тулуза (Франция) 5:1
Класиране: Ливърпул 9, Унион Сен Жилоаз 4, Тулуза 4, ЛАСК 0
Група 6:
Панатинайкос (Гърция) - Рен (Франция) 1:2
Виляреал (Испания) - Макаби Хайфа (Израел) – отложен
Класиране: Рен 6, Панатинайкос 4, Виляреал 3, Макаби 1
Група 7:
Рома (Италия) – Славия Прага (Чехия) 2:0
Шериф (Молдова) - Сервет (Швейцария) 1:1
Класиране: Рома 9, Славия 6, Сервет и Шериф по 1
Група 8:
Молде (Норвегия) - Хекен (Швеция) 5:1
Байер Леверкузен (Германия) - Карабах (Азербайджан) 5:1
Класиране: Байер Леверкузен 9, Карабах 6, Молде 3, Хекен 0
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok