Ливърпул, Рома и Байер Леверкузен продължават без загуба в Лига Европа

Брайтън и Панатинайкос също постигнаха победи

Ливърпул Дарвин Нунеш
00:25, 27.10.2023 (обновена)
Чете се за: 05:45 мин.

Отборът на Ливърпул постигна трета поредна победа в груповата фаза на турнира Лига Европа след домакински успех над Тулуза с 5:1 в среща от група „Е“. Английският тим е начело във временното класиране с 9 точки, пред белгийския Унион Сен Жилоаз и френския Тулуза, които имат по 4 точки, а австрийският ЛАСК е последен без точка до момента.

Диого Жота даде преднина на мърсисайдци още в девета минута на двубоя. Гостите изравниха в 16-ата чрез Тайс Далинга, но до края футболистите на Ливърпул не изпуснаха инициативата. Те отново поведоха в 30-ата минута след попадение на Уатаро Ендо, а само 4 по-късно Дарвин Нунес покачи на 3:1. В 65-ата минута Райън Гравенберх отбеляза четвъртия гол за домакините, а Мохамед Салах оформи крайното 5:1 в третата минута на добавеното време.

В другата среща от групата Унион Сен Жилоаз победи у дома ЛАСК след обрат с 2:1. Гостите от Австрия поведоха в 24 минута чрез Моузес Усор, но белгийците вкараха два гола в последните десетина минута на мача. В 84-ата Камерън Пуертас изравни от дузпа за 1:1, а в четвъртата минута на добавеното време Кристиан Бърджис донесе трите точки за домакините.

Италианският Рома надделя над чешкия Славия Прага с 2:0 като домакин в мач от група „G“ и остава начело с 9 точки, докато Славия допусна първа загуба. Римският гранд взе ранен аванс след като Едоардо Бове се разписа още в първата минута, а в 17-ата Ромелу Лукаку бе точен за 2:0 в полза на Рома.

В другия мач от групата Шериф и Сервет завършиха при равенство 1:1.

Байер Леверкузен се наложи над азербайджанския Карабах с 5:1 в мач от група „Н“. Германците продължават без поражение с 9 точки в актива, а Карабах е втори с 6 точки към момента.

Флориан Вирц реализира за домакините още в четвъртата минута, гостите изравниха в 16-ата минута от дузпа, дело на Торал Байрамов. Алекс Грималдо пак донесе аванс на Байер Леверкузен в 29-ата минута, а в 54-ата минута направи резултата 4:1. Преди това в 35-ата Виктор Бонифас отбеляза третия гол за германския тим, а крайното 5:1 оформи Едмон Тапсоба в 57-ата минута.

В група „F“ Панатинайкос загуби у дома от френския Рен с 1:2. Тимът на Рен е лидер с 6 точки, докато Панатинайкос е втори с 4, пред Виляреал и Макаби Хайфа. Гостите от Рен поведоха с попадения в седмата и 49-ата минута, благодарение на Амин Гуири и Арно Калимуендо, а за домакините се разписа Фотис Йоанидис в 61-ата минута от дузпа.

Английският Брайтън се справи със съпротивата на Аякс и го победи с 2:0, постигайки първи успех в група „В“ след попадения на Жоао Педров 42-ата и на Ансу Фати в 53-ата минута.