Ливърпул с важна победа към зона "Шампионска лига"

ливърпул важна победа зона шампионска лига
00:16, 20.05.2021
Чете се за: 01:05 мин.

Отборът на Ливърпул направи категорична крачка към Топ 4. Мърсисайдци победиха с 3:0 като гост Бърнли в мач от 37-ия кръг на шампионата.

Ливърпул се изкачи на четвъртото място, което дава право на участие в ШЛ с 66 точки, колкото има и Лестър на 5-ата позиция. До края на сезона остава само един кръг, в който Ливърпул посреща Кристъл Палас.

В края на първото полувреме, в много ключов момент, Роберто Фирмино изведе своя тим напред. След постепенна атака отляво, Андрю Робъртсън върна топката към бразилеца, който с мощен удар направи резултата 1:0.

В 52-ата минута Садио Мане центрира отляво, а Натаниъл Филипс засече с глава за 2:0. В самия край на мача Алекс Окслейд-Чембърлейн оформи крайния резултат в мача за 3:0.