Лийдс постигна класическа победа над десетима от Челси

лийдс постигна класическа победа десетима челси
17:52, 21.08.2022
Чете се за: 02:35 мин.

Отборът на Лийдс Юнайтед победи с 3:0 Челси в двубой от третия кръг на английската Висша лига.

„Белите“ откриха резултата на „Елънд Роуд“ в 33-ата минута след грешка в отбраната на гостите от Лондон. Бранителят на „сините“ Тиаго Силва върна топката към вратаря Едуар Менди, който се засуети и позволи на настойчивия Брендън Аарънсън да му отнеме във вратарското поле и да се разпише в опразнената врата.

Четири минути след попадението съставът на Лийдс удвой преднината си. Джак Харисън центрира отляво от фаул в наказателното поле на Челси, където нападателят Родриго изпревари Рийс Джеймс и с глава се разписа в далечния долен ляв ъгъл на вратата, пазена от Менди.

В грешник за лондончани се превърна новото попълнение Рахийм Стърлинг, който още в началните секунди на мача може да се разпише от изгодна позиция, но пропусна, а негово попадение в 15-ата минута бе отменено заради засада на бившия футболист на Ливърпул и Манчестър Сити при извеждащото подаване към него от страна на Марк Кукурея.

Домакините направиха преднината си в срещата класическа в 69-ата минута, когато Даниел Джеймс центрира в пеналтерията на "сините", голмайсторът Родриго се опита да се стреля, но ударът му се превърна в подаване към Харисън, който засече топката отблизо във вратата на Менди.

Челси остана с човек по-малко на терена шест минути преди края на редовното време заради втория жълт картон на Кулибали.

В класирането Лийдс се изкачи на временното трето място с актив от 7 точки, докато тимът на Томас Тухел се свлече до десетото място с 4 пункта от три изиграни срещи.

Слави Трифонов: Левите и десните правят любов в тъмното, а ПП им светят
Пакистанският медиен надзор забрани излъчването на живо на речите на бившия премиер Хан