Лос Анджелис Лейкърс спечели градското дерби срещу Клипърс след 35 точки на Леброн Джеймс

Първа победа за Лейкърс срещу Клипърс от "балона" в Орландо през 2020 г.

Леброн Джеймс Лос Анджелис Лейкърс Антъни Дейвис
10:25, 02.11.2023
Чете се за: 04:10 мин.

Леброн Джеймс отбеляза 35 точки и спечели 12 борби, а Лос Анджелис Лейкърс спря дълга серия от поражения срещу Лос Анджелис Клипърс в Националната баскетболна асоциация (НБА) с победа със 130:125 след продължение.

Лейкърс изоставаха рано в мача, но заличиха пасив от 19 точки и подобриха баланса си като домакини до 3-0. Антъни Дейвис допринесе с 27 точки и десет борби, а Д'Анджело Ръсъл също записа 27 пункта.

Това бе първа победа за Лейкърс срещу Клипърс от "балона" в Орландо през 2020 г.

Кауай Ленърд вкара 38 точки и Пол Джордж наниза 20 от 35-те си в последната четвъртина за Клипърс, които загубиха в деня на завършването на сделката за Джеймс Хардън. Ръсъл Уестбруук пък се отчете с 24 точки и 11 борби срещу бившия си отбор.

Джейсън Тейтъм записа 30 точки, 12 борби и четири асистенции при успех на Бостън Селтикс със 155:104 срещу Индиана Пейсърс. Така Селтикс продължиха победната си серия до четири мача, което не им се бе случвало от 2009 насам на старта на сезон.

За Индиана, който изоставаше с 53 точки в последната част, най-резултатен бе Ти Джей Макконъл с 18 точки. Пейсърс обаче бяха без титулярния пойнт гард Тайрийс Хейлибъртън и резервния център Джейлън Смит, които са контузени.

Грант Смит записа лични рекорди с 25 точки и седем тройки за победа на Далас Маверикс със 114:105 срещу Чикаго Булс, благодарение на което отборът стартира с 4-0 за първи път от 2004 насам. Тим Хардауей също вкара седем тройки и записа точка по-малко от Смит.

Лука Дончич завърши с 18 точки, десет асистенции и седем борби за Маверикс, които заедно със Селтикс са единствените непобедени отбори в НБА. Словенецът пък е най-резултатен в Лигата с по 33.8 точки средно на мач.

Зак Лавин бе най-резултатен за Булс с 22 точки, а Никола Вучевич добави 21 и спечели 20 борби.

Паскал Сиакам записа личен рекорд за сезона с 26 точки, а Торонто Раптърс надви със 130:111 Милуоки Бъкс. Скоти Бърнс пък записа 21 точки и 12 борби за Раптърс, които прекратиха серия от три поредни загуби в редовния сезон.

Това бе второ поражение в четири мача за новия треньор на Бъкс - Ейдриан Грифин, който през последните пет години бе асистент при Раптърс. Малик Бийзли бе най-резултатен за отбора с 20 точки, а Янис Адетокунбо бе ограничен до 16.

Донован Мичъл вкара първите 13 точки за Кливланд Кавалиърс и отбеляза още пет в последната четвъртина при победа над Ню Йорк Никс с 95:89. Той завърши с рекордните в мача 30 точки.

Министърът на иновациите: България е стабилна макроикономически, нужна е предвидимост за инвеститорите