Шампионите постигнаха категоричен успех с 5:0

от Милен Костов , Източник: БТА
17:07, 03.12.2023
Лудогорец
Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец победи Ботев Враца с 5:0 в мач от 19-ия кръг на Първа лига. Якуб Пьотровски изпъкна с две попадения за победителите.

Разградчани откриха резултата в 20-ата минута. Квадво Дуа се озова сам срещу вратаря и отправи плътен удар в далечния ъгъл за 1:0.

След почивката шампионите затвърдиха успеха си. Якуб Пьотровски реализира две попадения в рамките на 162 секунди. Полякът засече с глава центриране от ъглов удар на Тодор Неделев, за да запише името си сред голмайсторите, а след това стреля от движение от границата на наказателното поле и удвои головата си сметка.

Резервата Матиас Тисера бе точен само 9 минути, след като се появи в игра. Нападателят копна топката покрай противниковия страж.

Тодор Неделев отправи топовен удар извън наказателното поле, за да оформи крайния резултат в 88-ата минута.

Лудогорец остава на 3-ата позиция в класирането с актив от 29 точки. Ботев Враца заема предпоследното 15-о място с 13 пункта.

В зоопарка в Стара Загора: Мечка взе телефона на мъж, опитал се да я снима отблизо (ВИДЕО)