от Димитър Русев , Източник: БНР
20:16, 20.12.2020
Чете се за: 01:04 мин.
лудогорец завърши годината

Лудогорец завърши годината с победа на домашна сцена, след като в отложен мач от 13-ия кръг се наложи над Ботев (Пловдив) с 2:1. Попаденията вкараха Клаидиу Кешерю от дузпа преди почивката и Доминик Янков през втората част. За гостите се разписа Салиф Сисе.

С този успех разградчани събраха 39 точки и водят с 6 пред преследвачите си Локомотив (Пловдив) и ЦСКА-София.

Пловдивчани дойдоха в Разград със силно подмладен състав, но се опитаха да се противопоставят. Първите положения в мача логично бяха за шампионите. След един пропуск на Десподов в началните минути, дойде 18-ата минута. Лудогорец изпълни нов корнер, отново от дясната страна. Аргилашки боксира, а Чибота от далечно разстояние стреля, но над напречната греда.

В 39-ата минута домакините получиха доста спорна дузпа. Чибота стреля от границата на наказателното поле, капитанът на Ботев Виктор Генев опита да спре топката с тяло и легна на шпагат, но тя се отби в прилепналата му до тялото ръка.

Клаудиу Кешерю не остави шанс на вратаря на гостите, след като прати топката точно под горната греда за 1:0. В последната минута на първата част Лудогорец можеше да удвои, но бомбеният удар на Абел Анисе се отби в горната греда.

Пет минути след началото на второто полувреме Лудогорец удвои чрез Доминик Янков, който заби ефектен гол след асистенция на Кешерю. Румънецът красиво му я спря и Янков с мощен изстрел изпрати кълбото в ъгъла за 2:0.

В 68-ата минута Кирил Десподов пробва да направи 3:0, но ударът му от фаул беше спасен макар и с мъка от Аргилашки. В ответната атака гостите можеха да намалят, но Иван Василев пропусна от идеална позиция, изведен от резервата Салиф Сисе.

Минута преди края на мача при доста спорно положение за засада Салиф Сисе намали за 1:2. Пасът беше на резервата Стефан Попов, който го изведе през двама бранители на разградчани.

Още Футбол

Играчите и треньорският щаб на Левски почетоха Гунди
12:31, 04.05.2024
Чете се за: 02:07 мин.
Силата на братството задържа Атлетик Билбао в битката за място в Шампионската лига
09:48, 04.05.2024
Монпелие изпревари Тулуза в класирането на Лига 1 след победа с 2:1 като гост
08:51, 04.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.