Лука Дончин беше номиниран за пети пореден път в отбора на година на НБА, обявиха от асоциацията в сряда. Дончич спечели с Далас първия мач от финалната серия срещу Минесота Тимбъруулвс в Западната конференция.
Словенецът е в първия отбор, редом до сърбина Никола Йокич от Денвър, който бе най-полезен играч на сезона, плеймейкъра на Оклахома Сити Шай Гилджъс-Александър, гърка Янис Адетокумбо от Милуоки и Джейсън Тейтъм, който играе с Бостън финал на Изток.
ЛеБрон Джеймс бе избран в третия отбор, като това е негова 20-а номинация, което е рекорд.
Първи отбор на НБА, избран от журналистите:
Шай Гилджъс Александър (Оклахома Сити), Никола Йокич (Денвър), Лука Дончич (Далас), Янис Адетокумбо (Милуоки), Джейсън Тейтъм (Бостън)
Втори отбор:
Джейлън Брънсън (Ню Йорк Никс), Антъни Едуърдс (Минесота), Кевин Дюрант (Финикс), Кауи Лионърд (Лос Анджелис Клипърс), Антъни Дейвис (Лос Анджелис Лейкърс)
Трети отбор:
ЛеБрон Джеймс (Лос Анджелис Лейкърс), Стив Къри (Голдън Стейт), Домантас Сабонис (Сакраменто), Тайръз Холибъртън (Филаделфия), Девин Букър (Финикс).
Активът на НБА Европа ще бъде десетки милиарди долара, обещаха от организацията
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг