Лука Дончич вкара рекордните си за сезона 50 точки и изведе Далас до победа над Хюстън в НБА

Лука Дончич
09:54, 24.12.2022
Чете се за: 03:35 мин.

Лука Дончич отбеляза рекордните си за сезона 50 точки за победата на Далас над Хюстън със 112:106 в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Словенецът добави 10 асистенции и 8 борби и реализира 6 от 12 тройки. Това беше втори мач в кариерата на Дончич с 50 точки. Рекордът му е 51 точки срещу Клипърс на 10 февруари 2022 г.

Джабари Смит завърши с 24 точки и 10 борби за Хюстън.

Шарлът надигра Лос Анджелис Лейкърс със 134:130 и записа едва втората си победа в последните 11 мача.

Тимът на Лейкърс изоставаше с 16 точки, но опита обрат в последната част, воден от звездата Леброн Джеймс, който вкара 18 от общо 34 точки в заключителната четвърт. Джеймс изравни резултата 30 секунди преди края, но Шарлът успя да стигне до успеха след два наказателни удара на Пи Джей Уошингтън, който бе най-резултатен за успеха с 24 точки.

Поражение претърпя и другият отбор от Лос Анджелис - Клипърс, който отстъпи на Филаделфия със 114:110. Джоел Ембийд наниза 44 точки, а Джеймс Хардън завърши с "трипъл-дабъл", включително рекордните в кариерата си 21 асистенции за успеха на "севънтисиксърс". Хардън реализира 20 точки и 11 борби за успеха.

Кауай Ленърд се отличи за Клипърс с 28 точки, а Пол Джордж добави 22.

Бруклин записа осма поредна победа след успех със 118:100 над Милуоки. Кевин Дюрант реализира 24 точки, а тимът успя да опази звездата на Милуоки Янис Антетокунбо в последната част, когато не вкара нито една точка. Антетокунбо завърши с 26 точки, 13 борби и 7 асистенции.

Лидерът в редовния сезон Бостън победи Минесота със 121:109 и прекъсна най-лошата си серия от три загуби през тази кампания.

Джейлън Браун вкара 36 точки, 23 от които в последната четвърт, а Джейсън Тейтъм добави 30 точки и 8 борби за успеха на Селтикс.

Антъни Едуардс бе най-резултатен за Тимбъруулвс с 30 точки.

Чикаго спечели драматична победа при гостуването на Ню Йорк със 118:117. Никс водеше с три точки в края, но с два поредни коша, вторият на ДеМар Дерозан по-малко от секунда преди края, гостите от Чикаго взеха победата. ДеРозан завърши с 25 точки за третата поредна победа на Чикаго. Зак ЛаВийн бе най-резултатен за Булс с 33 точки, а Никола Вучевич добави 25.

Ар Джей Барет бе най-резултатен за Ню Йорк с рекордните си за сезона 44 точки.