Не играхме по начин, който на мен ми се искаше. Има обективни причини, но не трябва да се оправдаваме с тях. Това каза на пресконференция днес в Плевен старши треньорът на баскетболния Спартак Плевен Любомир Минчев. Заедно с мениджъра на клуба Богдан Петков и треньора Тодор Тодоров, те коментираха резултатите на плевенчани през сезон 2022/2023. Бургаският Черноморец отстрани Спартак Плевен след успех със 75:69 във втората среща от четвъртфиналната серия и влезе в топ 4 на Националната баскетболна лига след 2:0 победи.
"Щом не сме продължили, до тук са ни били възможностите. Имахме неща, които са част от спортния живот – контузии и ограничения на състава, ротации, най-вече при нас беше при високите играчи. Смятам, че това бе една от трудностите в отбора - в ротацията и в противопоставянето в борбата отдолу в подкошието след контузията на един от чужденците", каза още Минчев.
Той добави, че за следващия сезон разговорите тепърва предстоят, има набелязани цели, но е все още рано да се коментира.
Според мениджъра на клуба Богдан Петков през последните две години се е завърнал интересът на обществото към отбора на Спартак Плевен.
"Завършва двегодишен цикъл, в който имахме за цел да върнем по-големия интерес на обществото към нашия отбор. Смятам, че го постигнахме. Чисто статистически данните сочат, че нашата зала е най-посещаваната в края на този сезон от всички в Националната баскетболна лига. Това говори, че мачовете на отбора предизвикват сериозен интерес в нашето общество, което означава до не малка степен, че отборът си е свършил работата", категоричен бе Петков.
Той заяви, че клубът няма финансови затруднения, което е плод на неимоверни усилия. "Надяваме се перспективите пред нашия отбор да са все повече", добави мениджърът.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Министрите от кабинета "Радев" положиха клетва, кои са първите им задачи? (ОБЗОР)
До 10 дни започва пръскането срещу комари по Дунава, след като бяха отпуснати 1,28 млн. евро
Брюксел увери, че ще спази своята част от сделката след ултиматума на Тръмп