ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Любослав Руйков отново ще стартира в състезания за издръжливост

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:12 мин.
Спорт

Най-успешният български картинг пилот за миналия сезон ще вземе участие в „ЕКО 12 часа на България“.

Любослав Руйков
Слушай новината

Най-успешният български картинг пилот за миналия сезон Любослав Руйков отново ще стартира в състезания за издръжливост.

Програмата в тези надпревари на Руйков започва с 8-часово състезание на пистата в Серес, Гърция този уикенд, а в средата на април се очаква той да кара и в „ЕКО 12 часа на България“.

Надпреварата във Враца ще е на 12 април и в нея ще стартира и бившият пилот във Формула 1 Джанкарло Физикела.

В началото на този сезон Руйков се завърна в Зимната купа на ROK, като стигна до финала на надпреварата, но спря заради проблеми с карта.

През 2024 година Любо Руйков спечели Зимната купа на ROK в Италия, след това взе и титлата в сериите ROK, стана шампион и в сериите IAME и на края на сезона завърши пети в Световния финал на ROK.

Свързани статии:

Любослав Руйков в предаването "Аз съм"
Любослав Руйков в предаването "Аз съм"
13-годишният състезател по картинг е поредният герой в поредицата...
Чете се за: 01:50 мин.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?