Люис Хамилтън с драматична победа на "Хокенхайм" (видео)

люис хамилтън драматична победа хокенхайм видео
18:16, 22.07.2018
Формула 1

Британецът Люис Хамилтън постигна драматична победа на пистата "Хокенхайм" и триумфира като победител в Гран при на Германия във Формула 1. Провалът е за първия от квалификацията Себастиан Фетел, който не успя да зарадва домакинската публика. Фетел катастрофира в 52-ата обиколка, а провалът днес му коства и лидерската позиция в генералното класиране.

След като колата за сигурност влезе за 10 обиколки, Хамилтън излезе начело и успя след това да удържи атаките на съотборника си Валтери Ботас, който трябваше да се примири с 2-ото място. Кими Райконен (Финландия) от отбора на "Ферари" остана на 3-о място. Хамилтън стартира от 14-о място днес, след като проблеми в хидравликата вчера му създаде доста главоболия.

Времето на Хамилтън е 1:32:29.845, следван от Ботас, който изостана на 4.535 и Райконен - на +6.732.

Но днешната победа го изведе на върха в генералното класиране със 188 точки, като на 2-а позиция е вече Фетел със 171. Фетел стартира уверено от първата позиция и беше устремен за втора победа на германска земя след Нюрбургринг, но падналият дъжд създаде хаос и 15 обиколки преди края той излезе от битката. Фетел със сухите гуми не успя да спре на мократа писта и излетя в зоната за сигурност и удари болида си в предпазните ограждения. Така пред родна публика Фетел рискува прекалено много да остане със старите сухи сликове на мокрото трасе се оказа неоправдан.

Холандецът Макс Верстапен от "Ред Бул" остана на 4-о място днес, след като направи риска да смени гумите само за дъжд, а Нико Хюлкенберг от "Рено" е на 5-о място. Ромен Грожан от "Хаас" и Серхио Перес заемат 6-о и 7-о място. Както Фетел, така и Сергей Сироткин, Ларс Строл и Даниел Рикардо не успяха да завършат състезанието.

''Вярвах, че мога да спечеля. Наистина е много трудно да стартираш от такава позиция, но винаги трябва да се бориш за победа. Екипът свърши страхотна работа! Колата беше фантастична днес! Имах само един път - напред, и продължавах да натискам. Условията не бяха перфектни. Когато заваля, знаех, че ще бъде много специфично. Но много съм благодарен за работата, които свършиха хората от екипа ми", заяви щастливият победител Хамилтън още на пистата.

Още Формула 1

Макс Верстапен ще започне от полпозишън спринтовата надпревара за Гран При на Маями
Чете се за: 02:10 мин.
На пистата "Имола" почетоха паметта на трикратния световен шампион във Формула 1 Аертон Сена
18:32, 01.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.