Макаби Хайфа победи Ювентус и засили „бианконерите“ към Лига Европа

21:39, 11.10.2022
макаби хайфа победи ювентус засили bdquoбианконеритеldquo лига европа

Отборът на Макаби Хайфа постигна победа с 2:0 при домакинството си на Ювентус в мач от четвъртия кръг на група H в Шампионската лига.

Домакините откриха резултата на стадион „Сами Офер“ в седмата минута, когато включилият се в атака ляв бранител на Макаби Пиер Корню центрира по диагонал отляво в наказателното поле на „бианконерите“, където топката се удари в гърба на Омер Ацили и се насочи в долния ляв ъгъл на вратата. Стражът Войчех Шчесни успя да докосне топката, но не и да предотврати нейното влизане във вратата.

Проблемите за Ювентус се задълбочиха в 24-ата минута, тъй като нападателят Анхел Ди Мария получи контузия в дясното бедро и бе принудително заменен от Аркадиуш Милик.

Съставът на Барак Бахар удвои преднината си три минути преди края на първото полувреме, когато Францдли Пиеро пусна подаване отдясно в наказателното поле към голмайстора Ацили, който с мощен удар прати неспасяемо топката близкия горен ляв ъгъл на стража Шчесни.

В групата Макаби Хайфа събра актив от три точки и се изравни по този показател с Ювентус, но израелския тим е последен, а италианците са трети, заради головата разлика, която е в полза на „Старата госпожа“.