Макаби Тел Авив надигра Монако и доведе серията до пети мач

от Вяра Илиева
08:37, 05.05.2023
макаби тел авив четвърти пореден успех еволигата
Снимка: Еuroleaguebasketball.net АРХИВ

Макаби Тел Авив се справи с Монако със 104:69 (27:15, 18:27, 16:13, 24:23) и изравни четвъртфиналната серия от плейофите в Евролигата на 2:2 победи.

Домакините овладяха срещата след първата четвърт, дръпнаха с 47:36 след 20 минути игра и през второто полувреме контролираха двубоя.

Лоренцо Браун се отличи за успеха на Макаби Тел Авив с 22 точки, 2 борби и 6 асистенции, а за Майк Джеймс се отчете с 13 точки, 8 борби и 3 асистенции.

Петата среща ще се играе в Монако на 10 май.

Преди двубоя легендарният бивш треньор на Макаби Дейвид Блат бе приет в залата на славата на клуба.

Испанският Барселона вече се класира за Финалната четворка на Евролигата, а тази вечер гръцкият Олимпиакос с Александър Везенков ще гостува на турския Фенербахче в четвъртия мач от серията между двата тима. Олимпиакос води с 2:1 победи.