Манчестър Сити си върна първото място във Висшата лига след класика над Брайтън

манчестър сити върна първото висшата лига класика брайтън
23:45, 20.04.2022

Тимът на Манчестър Сити постигна победа с 3:0 при домакинството си на Брайтън в двубой от английската Висша лига.

По този начин шампионите събраха актив от 77 точки и си върнаха лидерската позиция в класирането, на точка зад втория Ливърпул. Брайтън е десети с 40 точки.

"Гражданите" откриха резултата в 53-ата минута. Илкай Гюндоган подаде към Кевин де Бройне в центъра на терена, а белгиецът смело напредна в половината на Брайтън и пред наказателното поле, Кайседо направи шпагат, който помогна топката да достигне до Риад Марез в пеналтерията. Алжирецът стреля, а кълбото рикошира в крака на Джоел Велтман и влетя в мрежата зад Роберт Санчес.

Сити удвои преднината си в 66-ата минута, когато голмайсторът Марез подаде по земя от ъглов удар към непокрития Фил Фоудън малко зад дъгата на наказателното поле. Английският национал овладя и стреля от над 25 метра, а Енок Мвепу отклони топката и тя влетя в далечния долен десен ъгъл на Санчес.

В 82-ата минута домакините отбелязаха и трето попадение. Кевин де Бройне подаде към Бернардо Силва на границата на наказателното поле, а португалецът мигновено стреля с фалцов удар и се разписа в долния десен ъгъл на вратата.