Марица Пловдив загуби гейм от Левски, но спечели редовния сезон в НВЛ при жените

марица пловдив загуби гейм левски спечели редовния сезон нвл жените
Снимка: ВК Марица Пловдив
20:54, 02.03.2023

Отборът на Марица Пловдив спечели редовния сезон в първенството след успех над Левски София с 3:1 (25:15, 27:29, 25:13, 25:14) гейма в двубой от 13-ия кръг в Национална волейболна лига Демакс.

Шампионките започнаха вихрено и поведоха с 8:4 точки, стигна се до 16:8, а след пусната топка от Ива Дудова геймът беше затворен с 25:15.

Във втория гейм маричанки поведоха с 5:1, стигна се до 16:13, шампионките имаха шест възможности да затворят гейм, но не успяха и Левски успя да го измъкне след 29:27.

В третия гейм пловдивчанки започнаха вихрено и поведоха с 10:3, стигна се до 18:8, а геймът беше спечелен от пловдивчанки след ас на Мария Кривошийска за 25:13.

В четвъртата част Жълто-сините поведоха с 10:7, стигна се до 17:8, а след блокада на Елена Коларова мачът завърши – 25:14.

Най-резултатна за Марица стана Добрина Христоскова с 23 точки, Ива Дудова добави 18, а с 12 се отчете Мария Кривошийска.

За Левски най-резултатна стана Микаела Стоянова завърши с 19 точки.

Марица събра 37 точки и спечели редовния сезон в първенството. Левски е пети с 20 точки. Вече е ясен и съперникът на шампионките в четвъртфиналните плейофи. Това ще е отборът на Марица 2022 Пловдив.

Последният мач от редовния сезон за шампионките е на 11 март – домакинство на Хектор (София).

Алберт Попов: Ще се радвам догодина да карам и в Банско пред родна публика