Мария Оряшкова: Този медал за всички, които ме подкрепиха, за да стигна до тук

мария оряшкова медал всички подкрепиха стигна
17:03, 11.11.2019
Чете се за: 00:30 мин.
Бойни спортове

Мария Оряшкова спечели световната титла в категория до 80 килограма на шампионата на планетата по самбо в Чонджу (Република Корея).До петото си злато от световно първенство българката стигна след победи над испанката Паула Мартинес, мексиканката Нанси Ернандес, а на финала спечели с 2:1 точки срещу японката Руи Такахаши.

„Този медал не тежи повече от останалите четири. Всеки тежи. Този беше много изстрадан, защото вече конкуренцията с претекст за олимпийски спорт е на доста високо ниво. Състезанието беше тежко, защото усещането да се бориш в 2 часа по среднощ българско време не е много приятно. Еуфорията беше голяма. Заложите бяха големи, защото се предаваше по Евроспорт 2. Беше много престижно. Успях да съхраня себе си отново и да покажа това за което съм отишла“, това заяви пред журналисти при пристигането си в България петкратната ни световна шампионка.

Още Бойни спортове

Марк Христов достигна до репешажите на европейското първенство по джудо в Загреб, но претърпя поражение
17:48, 26.04.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Янислав Герчев отпадна в осминафиналите на европейското първенство по джудо
20:13, 25.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Българските таекуондисти спечелиха още над 100 медала във втория ден на „Херея Оупън“
14:34, 23.04.2024
Българските национали спечелиха 64 медала на европейското първенство по таекуондо ITF
16:40, 22.04.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Българските джудисти заеха второ място в класирането по медали на Европейската купа по джудо за юноши и девойки в Сараево
14:44, 22.04.2024
Калина Бояджиева вдъхнови участниците в турнира по олимпийско таекуондо "Херея Оупън"
13:31, 22.04.2024
Чете се за: 02:40 мин.
България триумфира в класирането по медали на Европейската купа по кикбокс в Пловдив
23:48, 21.04.2024
Президентът Радев откри международния турнир Sofia Karate Open 2024
15:25, 20.04.2024
Служебният министър на младежта и спорта Георги Глушков пожела успех на участниците на Европейската купа по кикбокс в Пловдив
16:28, 18.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Ивет Горанова се включва в престижна карате надпревара в София този уикенд
12:42, 18.04.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Българските таекуондисти спечелиха два медала в първия ден на европейското първенство
11:56, 18.04.2024
Чете се за: 01:17 мин.
Българските национали са в очакване на първите битки на европейското първенство по таекуондо
13:23, 17.04.2024
Чете се за: 00:57 мин.