Марк Маркес спечели състезанието за Голямата награда на Австралия в MotoGP

Шесткратният световен първенец изпревари лидера в генералното класиране и негов сънародник Хорхе Мартин с 0.997 секунди, а трети се нареди Франческо Баная, на 10.100 секунди зад победителя.

Марк Маркес
10:43, 20.10.2024
Чете се за: 01:27 мин.

Шесткратният световен първенец Марк Маркес (Gresini Racing MotoGP) спечели състезанието за Голямата награда на Австралия в клас MotoGP, 17-и кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Испанецът ликува в интригуващата надпревара, изминавайки 27-те обиколки за 39:47.702 минути. Той изпревари лидера в генералното класиране и негов сънародник Хорхе Мартин (Prima Pramac Racing) с 0.997 секунди, а трети се нареди първенецът от последните два сезона Франческо Баная (Италия, Ducati Lenovo Team), на 10.100 секунди зад победителя.

Маркес преодоля лош старт и изоставане назад, преди систематично и безмилостно да си проправи път напред и да подпечата третата си победа за сезона. Мартин водеше по-голямата част от състезанието, като двамата испанци си размениха местата в последните моменти, преди шесткратният световен първенец да излезе на върха.

Въпреки второто място Хорхе Мартин увеличи преднината си на върха в генералното класиране. Той събра 424 точки, докато вторият Баная има 404. На трета позиция е Марк Маркес с 345 точки към момента.

19-годишен дрогиран шофьор помля цяла къща в софийското село Доброславци (СНИМКИ)