Мартин Маринов води след третия етап на колоездачната обиколка на Камерун

мартин маринов води третия етап колоездачната обиколка камерун
Снимка: Cameroon Tribune, Twitter
13:30, 07.06.2023

Българският колоездач Мартин Маринов, който се състезава за френския отбор Мартик, поведе в класирането след третия етап на Обиколката на Камерун, която е от категория 2,2 на Международния колоездачен съюз.

20-годишният Маринов завърши четвърти в 110-километровия етап от Пума до Криби. Той финишира с равно време с това на победителя Стен Ферзайл от Нидерландия - 2 часа, 39 минути и 50 секунди.

Другите двама българи, които участват в състезанието - 22-годишните Николай Дянков и Венцислав Венков, които също карат за Мартик, останаха съответно на 14-а и 37-ма позиция на 1:16 минути зад победителя Ферзайл.

В генералното класиране Мартин Маринов е начело с общо време от 7 часа, 50 минути и 30 секунди, каквото имат и още трима колоездачи, включително и нидерландецът Ферзайл.

По-късно днес е четвъртият етап от състезанието - 160 километра от Криби до Дуала.

През 2019 г. Обиколката на Камерун бе спечелена от българина Радослав Константинов.

Чете се за: 01:40 мин.
Астън Вила се спаси в дузпите и продължава към полуфиналите на Лигата на конференциите
22:35, 18.04.2024
Чете се за: 03:52 мин.
Фиорентина се измъчи срещу Пилзен, но продължава напред
22:30, 18.04.2024
Ига Швьонтек в сблъсък с Ема Радукану за място на полуфиналите на турнира по тенис в Щутгарт
21:56, 18.04.2024
Валентина Георгиева с 15-ти резултат в квалификациите на греда на Световната купа по спортна гимнастика в Доха
21:35, 18.04.2024
Чете се за: 01:00 мин.