Мартин Сурилов и Здравко Здравков триумфираха в рали "Стари столици" 2023

15:58, 06.08.2023
мартин сурилов здравко здравков триумфираха рали стари столици 2023
Снимка: Рали "Стари столици" 2023

Шуменският екипаж Мартин Сурилов и Здравко Здравков (Citroen C3 Rally 2) спечели 52-ото издание на рали "Стари Столици", 2-и кръг от националния рали шампионат.

На финала Сурилов и Здравков завършиха с преднина от 3.5 секунди пред Пламен Стайков и Рафи Кадир (Skoda Fabia R5), въпреки че в последната отсечка от състезанието "Валери Великов" най-бързи бяха именно Стайков и Кадир.

Дори тази етапна победа обаче кърджалийският екипаж не успя да повтори триумфа си от първия кръг за сезона - рали "Твърдица".

Трети в тазгодишното рали "Стари столици" се класираха Мирослав Ангелов и Георги Гаджев (Skoda Fabia Rally 2 Evo), които финишираха на 2:15.9 минути от победителя.

Поради технически проблем състезанието не завършиха Марио Попов/Христо Арсов, Таньо Пенчев/Димитър Пенчев и Румен Димитров/Евгения Колева.

В надпреварата през 2023-а година се включиха общо 25 екипажа, които трябваше да изминат обща състезателна дължина от 100,12 километра.

Първият състезателен ден включваше пет скоростни етапа - "Велики Преслав", "Върбица", "Кота 1008", "яз. Тича" и специалният градски етап "Арена Шумен", а днес - "Пивовара 1", "Лозево 1", "Пивовара 2", "Лозево 2" и "Валерий Великов". Награждаването на победителите се състоя пред "Арена Шумен".