12:29, 28.09.2020
Чете се за: 00:33 мин.
НБА
маями лейкърс финала нба

Отборът на Маями Хийт се класира за финалите на Националната баскетболна асоциация за първи път от 2014 година насам, след като победи Бостън Селтикс със 125:113 и затвори серията между двата тима с 4-2.

В Орландо двата тима си разменяха предимството няколко пъти, но баскетболистите на Маями бяха по-солидни и в крайна сметка се откъснаха в резултата в последната четвърт с много силни заключителни десет минути.

Центърът Бам Адебайо направи пореден страхотен мач за Горещите, реализирайки 32 точки, 14 борби и 5 асистенции, Джими Бътлър добави 22 точки и 8 асистенции, а Тайлър Хиро се отчете с 19 точки, 7 асистенции и 5 борби от пейката.

За Бостън над всички бе Джейлин Браун с 26 точки и 8 борби, а Джейсън Тейтъм завърши с 24 точки, 11 асистенции и 7 борби.

По този начин Маями ще се изправи срещу Ел Ей Лейкърс във финалите на НБА, като първият мач от серията ще се изиграе в сряда, 30 септември, а ако се стигне до решителен седми мач, той ще бъде на 13 октомври, вторник.

Красимир Анев: Няма да се връщам, приключих с биатлона